تیم ملی ایران تا فروردین سال آینده بازی دوستانه برگزار نمی کند

تیم ملی ایران بر اساس اعلام فیفا تا فروردین سال ۱۴۰۴ بازی دوسانه ای برگزار نخواهد کرد.خبرهای رسیده حکایت از آن دارد که فیفا می‌خواهد تمام فرصت‌های برگزاری دیدارهای ملی تا اسفند ماه امسال را به مسابقات رسمی اختصاص بدهد و هیچ جای خالی برای برگزاری دیدارهای تدارکاتی از تیر ماه امسال در تقویم خودش نگذاشته است.

تیم ملی ایران تا فروردین سال آینده بازی دوستانه برگزار نمی کند1

تیم ملی ایران با قوانین جدید فیفا تا فروزدین سال ۱۴۰۴ هیچ بازی دوستانه ای نخواهد داشت

قرار شده این طرح خرداد ماه دوباره بررسی شود و اگر کمیته اجرایی آن را تایید کند، آنگاه در تاریخ‌های فیفا هیچ تیمی نمی‌تواند مسابقه دوستانه داشته باشد و حداقل اینکه در قاره آسیا تمام روزهای مذکور به برگزاری پیکارهای انتخابی جام جهانی ۲۰۲۶ اختصاص پیدا خواهد کرد مگر اینکه یک تیم بخواهد خارج از فیفا دی بازی کند.

تیم ملی ایران تا فروردین سال آینده بازی دوستانه برگزار نمی کند

این اتفاق اگرچه موجب خواهد شد تیم ملی ما حداقل تا فروردین ۱۴۰۴ هیچ دیدار دوستانه‌ای برگزار نکند و صرفاً در قالب مسابقات رسمی به میدان برود اما عملاً به نفعمان تمام خواهد شد چون حریفانی مانند عربستان و قطر و یا کشورهای مطرح شرق آسیا مانند ژاپن و کره جنوبی که معمولا از فرصت‌های دیدارهای تدارکاتی به بهترین شکل استفاده کرده و با غول‌های فوتبال جهان بازی می‌کنند، از چنین مجالی محروم شوند.

اگر شکل قرعه کشی مرحله بعدی پیکارهای انتخابی جام جهانی ۲۰۲۶ عوض نشود، احتمال دارد تیم ملی فوتبال کشورمان با قطر، عراق، ازبکستان یا عربستان همگروه شود.

, ,
فهرست