جای خالی ۴ مرد طلایی در المپیک پاریس

جای خالی ۴ مرد طلایی که در المپیک توکیو طلا گرفته بوند در المپیک پاریس احساس می شود.در میان ایرانی ها قطعا مشهورترین نام در بین ۴ طلایی غایب توکیو در پاریس، دیوید تیلور آمریکایی است که نتوانست از فیلتر انتخابی کشتی آزاد آمریکا عبور کند و نبرد سرنوشت ساز را به آرون بروکس واگذار کرد.

جای خالی 4 مرد طلایی در المپیک پاریس1

جای خالی ۴ مرد طلایی المپیک توکیو در پاریس به شدت احساس می شود.

تاکاتو اوتوگورو ژاپنی نیز سرنوشتی شبیه تیلور داشته و در انتخابی تیم ملی کشورش شکست خورده تا قهرمان وزن ۶۵ کیلوگرم توکیو هم در پاریس غایب باشد. کیوئوکا در مسابقه انتخابی توانست قهرمان المپیک توکیو را در ۳۰ ثانیه آخر شکست دهد و به جای او راهی پاریس شود.

گیبل استیوسون، قهرمان وزن ۱۲۵ کیلوگرم المپیک توکیو که با شکست تمامی نامداران یک سورپرایز بزرگ در آن رویداد بود، در سال های اخیر غایب بزرگ سنگین وزن بوده و به سوی مسابقات کشتی کج سوق پیدا کرده است. او حتی در انتخابی آمریکا هم حاضر نبود و قطعا در پاریس خبری از این کشتی آمریکایی نخواهد بود.

جای خالی 4 مرد طلایی در المپیک پاریس

دیگر کشتی گیر و قهرمان نامدار که بعد از طلایی شدن در توکیو نمی تواند در پاریس روی تشک برود، عبدالرشید سعداله یف بود. تانک روسی که چند سال قهرمان بلامنازع ۹۷ کیلوی جهان بود، در سال های اخیر به خاطر مسائل سیاسی مربوط به روسیه فرصت قهرمانی را از دست داده و اخیرا هم به خاطر حمایت از جنگ روسیه با اوکراین از سوی IOC از شرکت در گزینشی المپیک منع شد.

, ,
فهرست