حذف از جام حذفی ضرر میلیون یورویی برای شاگردان ژاوی

حذف از جام حذفی برای بارسلونا گران تمام خواهد شد.اتلتیک بیلبائو موفق شد با نتیجه ۴_۲ بارسلونا را در جام حذفی شکست دهد و اولین جام فصل برای ژاوی و تیمش از بین رفت.از زمان برگزاری سوپرجام چهار تیمی اسپانیا در کشور عربستان، درآمدهای قابل توجهی عاید فدراسیون فوتبال اسپانیا می‌شود که بخش عمده آن به تیم‌های حاضر در این رقابت اختصاص می‌یابد. در این میان سهمی که تیم‌های بزرگتر مانند رئال مادرید، بارسلونا و اتلتیکومادرید می‌برند بیشتر از سایرین است و به همین دلیل از دست دادن فرصت حضور در این جام ضرر بزرگی برای آنها تلقی می‌شود.

حذف از جام حذفی ضرر میلیون یورویی برای شاگردان ژاوی1

حذف از جام حذفی اسپانیا ضرر ۵ میلیون یورویی برای بارسلونا به ارمغان داشت.

چهار سهمیه حضور در سوپرجام اسپانیا در شرایط عادی به قهرمانان و نایب قهرمانان لالیگا و جام حذفی اسپانیا تعلق پیدا می‌کند و در صورتی که یک یا بیش از یکی از این تیم‌ها در هر دو تیم تورنمنت قهرمان یا نایب قهرمان شده باشند، از دیگر تیم‌های مرحله نیمه نهایی جام حذفی دعوت به عمل خواهد آمد.

حذف از جام حذفی ضرر میلیون یورویی برای شاگردان ژاوی2

آبی‌و‌اناری‌های کاتالونیا، در حال حاضر با یک بازی کمتر نسبت به جیرونای صدرنشین با هشت امتیاز کمتر از این تیم در جایگاه سوم قرار دارند. در همین حال رئال مادرید با تعداد بازی‌های برابر با بارسلونا هفت امتیاز از رقیب دیرینه‌اش بیشتر دارد. این یعنی که شانس بارسلونا برای کسب سهمیه حضور در سوپرجام از طریق لیگ هم ناچیز است و احتمال دارد که آنها درآمد حداقل پنج میلیون یورویی از حضور در دوره بعدی این مسابقات را از دست خواهند داد.

, ,
فهرست