درآمد حاصل از فروش سهام باشگاه پرسپولیس به پایان رسید

درآمد حاصل از فروش سهام باشگاه پرسپولیس که ۳۵۰ میلیارد تومان اعلام شده بود در آستانه تمامی قرار دارد. قرار بر این بود این مبلغ با نظارت و مجوز “کمیته مصارف”، سرمایه‌گذاری شود تا این پول را صرف امور جاری نکند اما حالا شریط به گونه‌ای رقم خورده که پرسپولیس عملا مانده‌ای بابت بورس در اختیار ندارد.

درآمد حاصل از فروش سهام باشگاه پرسپولیس به پایان رسید

درآمد حاصل که این مبلغ اولیه  ۳۵۰ میلیارد تومان بود،۸۰ میلیارد تومان با مجوز کمیته مصارف، در همان ابتدا صرف پرداخت برخی بدهی‌های باشگاه پرسپولیس و برخی هزینه‌های جاری این باشگاه شد و در ادامه ۲۷۰ میلیارد تومان در یکی بانک‌های کشور سپرده‌گذاری شد و باشگاه به پشتوانه این سپرده مبلغ ۱۴۳ میلیارد تومان وام گرفت. از طرف دیگر از بعد از سپرده‌گذاری تا به امروز باشگاه پرسپولیس معادل ۲ میلیون و ۴۵۰ هزار یورو (بخشی از این ارز به دلار بوده است) از بانک مذکور وام ارزی گرفته تا به بازیکنان و مربیان خارجی خود پرداختی داشته است.

درآمد حاصل از فروش سهام باشگاه پرسپولیس به پایان رسید1

درآمد حاصل از فروش سهام باشگاه پرسپولیس حدود ۳۵۰ میلیارد تومان تخمین زده شده است.

باشگاه پرسپولیس برای تسویه حساب با بازیکنان و کادر فنی در روزهای اخیر ۴۰ میلیارد تومان برداشت کرده و با این پول مطابات بازیکنان و مربیان خود مربوط به فصل گذشته را تسویه کرده است و حالا از ۲۷۰ میلیارد فقط ۲۳۰ میلیارد مانده است.
از طرف دیگر باشگاه پرسپولیس از وام ۱۴۳ میلیاردی خود، ۱۰۵ میلیارد تومان به بانک بدهکار است و گفته می‌شود نتوانسته تعداد زیادی از اقساط خود را پرداخت کند و بابت وام‌های ارزی، درحال حاضر ۲ میلیون و ۴۵۰ هزار یورو به بانک بدهکار است. حالا بانک قرار است از محل سپرده باشگاه، اقساط معوق مربوط به وام ارزی و ریالی را تسویه کند که اگر این موضوع اتفاق بیفتد با یک حساب و کتاب ساده مشخص می‌شود که پرسپولیس از مجموع ۳۵۰ میلیارد تومان پولی که از فروش سهام به هوادارانش کسب کرده بود، امروز موجودی قابل دسترسی در اختیار ندارد.

درآمد حاصل از فروش سهام باشگاه پرسپولیس به پایان رسید2

, ,
فهرست