دلیل حذف تیم ملی امید از زبان سرمربی این تیم

دلیل حذف تیم ملی امید را سرمربی این تیم در یک جمله بیان کرد.حسرت فوتبال ایران برای حضور در المپیک ۵۰ ساله شده است.آخرین حضور ما در المپیک به ۱۹۷۶ مونترال برمی‌گردد که به جمع هشت تیم برتر دنیا هم رسیدیم و در آن زمان رکوردی برای قاره آسیا بود. ایران در مقدماتی المپیک ۱۹۸۰ مسکو هم جواز صعود را گرفت اما به مسابقات نرفت تا آخرین حضور ما در این تورنومنت به ۴۷ سال قبل برگردد و شانس بعدی ما برای شکستن طلسم المپیک ۲۰۲۸ لس آنجلس خواهد بود.

دلیل حذف تیم ملی امید از زبان سرمربی این تیم

دلیل حذف تیم ملی امید گرفتن مساوی از ازبکستان بود که با شکست همراه شد.

فوتبال ورزشی گروهی است و موفقیت در آن به عوامل مختلفی بستگی دارد.عم درون زمین و هم بیرون آن می تواند در روند نتیجه گیری یک تیم تاثیر مستقیم داشته باشد.
اما شاید یک مثال برای عوامل دخیل در این ناکامی کافی باشد؛ به حرف‌های رضا عنایتی پس از مسابقه با ازبکستان و شکستی که به حذف ما انجامید دقت کنید: «ما برای تساوی رفته بودیم و یک مساوی هم صعود ما را قطعی می‌کرد اما شرایط بازی آنطور که می‌خواستیم پیش نرفت»

دلیل حذف تیم ملی امید از زبان سرمربی این تیم1

این صحبت ها بسیار آشنا می باشد.پس از شکست ایران مقابل آمریکا در جام جهانی ۲۰۲۲ کارلوس کی روش هم همین حرف‌ها را زد! وقتی به جایگاه کی روش در دنیای فوتبال نگاه می‌کنیم، رضا عنایتی با او قابل مقایسه نیست ولی وقتی هر دو نفر با یک تفکر به یک نتیجه واحد می‌رسند، پس می‌شود آن تفکر را نقد کرد.
در قوانین نانوشته فوتبال این قانونو وجود دارد که اگر شما برای مساوی به میدان بروید خواهید باخت.وقتی قوانین را رعابت نکیند در آخر چیزی حسرت برای تیم و مردم یک کشور باقی نمی ماند.

, ,
فهرست