دوناروما بازوبند کاپیتانی ایتالیا را در یورو ۲۰۲۴ به بازو خواهد بست

دوناروما با اینکه سن بالایی ندارد اما در رقابت های یورو ۲۰۲۴ بازوبند کاپیتانی ایتالیا را بر بازو خواهد بست.جورجو کیه‌لینی در یورو ۲۰۲۰ کاپیتان تیم ملی ایتالیا بود و توانست جام قهرمانی را به دست بیاورد. حالا این بازوبند در یورو ۲۰۲۴ به جان‌لوئیجی دوناروما رسیده است؛ دروازه‌بانی با سابقه طولانی که با وجود داشتن ۲۵ سال سن از پختگی قابل ملاحظه‌ای برخوردار است.

دوناروما بازوبند کاپیتانی ایتالیا را در یورو 2024 به بازو خواهد بست

دوناروما کاپیتان ایتالیا در رقابت های جام ملت های اروپا ۲۰۲۴ خواهد بود.

او در یوروی قبل به قهرمان تیمش تبدیل شد و توانست دو ضربه پنالتی را مهار کند و کمک شایانی به قهرمانی آتزوری در یورو کرد. ایتالیا در نیمه‌نهایی مقابل اسپانیا و در فینال در ومبلی مقابل انگلیس میزبان پیروز شد.با اینکه این گلر ایتالیایی سال هاست در سطح اول فوتبال اروپا بازی می کند اما تنها ۲۵ سال دارد.

دوناروما بازوبند کاپیتانی ایتالیا را در یورو 2024 به بازو خواهد بست2

او دومین کاپیتان جوان این تورنمنت، پس از زوبوسلای مجارستانی (۲۳ساله) است و همچنین یکی از جوان‌ترین کاپیتان‌های تاریخ فوتبال ایتالیا محسوب می‌شود.دوناروما اولین بازی‌اش را در تیم ملی ایتالیا سال ۲۰۱۶ زمانی که ۱۷ سال داشت تجربه کرد. هیچکس در تیم ملی فعلی ایتالیا بیش از او تجربه ندارد. دوناروما ۶۲ بازی ملی دارد و در آنها تجربه زیادی اندوخته است.

, ,
فهرست