چگونگی صعود به جام جهانی ۲۰۲۶ برای تیم ملی فوتبال ایران

صعود به جام جهانی ۲۰۲۶ برای تیم های آسیایی مسیرش مشخص شده است.تیم های قاره کهن در مرحله اول ۲۲ تیم که در رتبه ۲۶ تا ۴۷ رنکینگ قرار دارند به صورت رفت و برگشت به مصاف هم می‌روند و به مرحله بعد صعود می‌کنند.پس از آن تیم های رتبه یک تا ۲۵ آسیا به همراه این ۱۱ تیم مرحله اولیه در ۹ گروه ۴تیمی به صورت رفت و برگشت بازی کرده و دو تیم اول هر گروه به مرحله بعد صعود خواهند کرد. نکته مهم این است که این ۱۸ تیم مجوز حضور در جام ملت‌های ۲۰۲۷ را هم کسب کرده‌اند.در مرحله سوم تیم ها در ۳ گروه ۶ تیمی تقسیم شده و پس از انجام بازی های گروهی تیم های اول و دوم هر گروه مستقیما به جام جهانی صعود می کنند.

چگونگی صعود به جام جهانی 2026 برای تیم ملی فوتبال ایران

صعود به جام جهانی ۲۰۲۶ برای تیم ملی ایران آسان تر از ۲۰۲۲ خواهد بود.

این مسیر مرحله چهارم یا پلی آف هم خواهد داشت. به این صورت که تیم‌های سوم و چهارم گروه‌های مرحله قبل در دو گروه ۳ تیمی با هم دیدار می‌کنند دو تیم برتر با ۶ تیم برتر به جام جهانی ۲۰۲۶ می‌روند. تیم‌های دوم نیز با هم بازی می‌کنند و برنده این دیدار به عنوان نماینده آسیا برای انجام دیدار پلی‌آف بین قاره‌ای معرفی می‌شود.

چگونگی صعود به جام جهانی 2026 برای تیم ملی فوتبال ایران2

به این ترتیب سهمیه ۸+۱ آسیا تکمیل می‌شود.رقابت های جام جهانی ۲۰۲۶ قرار است با حضور ۴۸ تیم در سه کشور آمریکا،کانادا و مکزیک برگزار شود.طبق اعلام فیفا ۱۶ سهمیه مستقیم برای قاره اروپا، ۹ سهمیه مستقیم برای قاره آفریقا، ۸ سهمیه مستقیم برای قاره آسیا، ۶ سهمیه مستقیم برای آمریکای شمالی و مرکزی، ۶ سهمیه مستقیم برای آمریکای جنوبی، یک سهمیه مستقیم برای اقیانوسیه و ۲ سهمیه پلی آف از بین قاره های آمریکا، آسیا و آفریقا درنظر گرفته شده است.صعود به جام جهانی ۲۰۲۶  برای تیم ملی ایران از سال ۲۰۲۲ راحت تر خواهد بود.

چگونگی صعود به جام جهانی 2026 برای تیم ملی فوتبال ایران1

, , , , ,
فهرست